8. Sınıf 4. Ünite 1. Test

8. sınıf 4. Ünite 1. Test
Aşağıdaki test, 8. sınıf 4. ünite kapsamında öğrenilmesi gereken başlıca konularla ve kazanımlarla ilgili soruları içerir. Bu test, sınavlardan yüksek not almanıza yardımcı olacak önemli kelimeleri ve konuları içerir. Toplam 10 sorudan oluşan testi 10 dakika içerisinde çözmeniz önerilir.


Yanlış cevapladığınız soruların doğru cevabını en altta cevap anahtarından kontrol edebilirsiniz.

Bu test, mozilla firefox gibi bazı eski tarayıcılarda ve Java yüklü olmayan bilgisayarlarda çalışmayabilir veya görüntülenemez. Google chrome veya internet explorer 8 veya 9 kullanın. Java yükleyin veya son sürüme yükseltin.

CEVAP ANAHTARI:

8 thoughts on “8. Sınıf 4. Ünite 1. Test

  1. 10.sorunuzda ‘the electricty went off ” ifadesinde went geçmiş zamanlı bir ifade o yüzden whenle kullanılması lazım. Fakat when seçeneğini işaretleyince yanlış çıkıyor. Açıklar mısınız ?

    • 10. sorunun cevabı “when” olacaktı. Cevap yanlış girilmiş. Şimdi düzeltildi.

  2. ya çok iyide ben bu konudan çok korkuyorum 2-3 yanlış çıktı tek sorun yaşadığım konu bu sınavdan yüksek not alırsam YİNE bu siteye borçluyum teşekkürler 🙂

  3. ya bu sorular çok kolay.
    ama 5. üniteyede ihtiyacım var.Oyüzden çabuk yayınlansa çok güzel olur. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


DİKKAT AŞAĞIDAKİ YAZIYI OKUMADAN YORUM YAZMAYIN!
TÜRK CEZA KANUNU MADDE 125. - (1) Sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
(2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.
Yazılan tüm yorumlar ve IP adresleri veritabanında ve sunucu kayıtlarında tutulmaktadır. Hakaret ve sövme durumunda savcılık kanalıyla kişilerin IP adresinden yerleri tespit edilebilmektedir. Sövenler hakkında gerekli işlemler başlatılacaktır. Yorumlarınızı dikkatli yapınız!


TANITIM: İngilizceDers.org sitesi bedava ingilizce ders içerir. Bu sitede yer alan ingilizce ders kitabı konu anlatımları öğrencilere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.
TELİF UYARISI: Bu sitedeki çalışmalar (ingilizce ders) özgün olup, bir emeğin ürünüdür. İzinsiz başka bir sitede yayınlanması veya paylaşılması yasaktır. Telif hakkı ingilizcenet.org yabancı dil eğitim projesine aittir.
HER TÜRLÜ SORUN İÇİN İRTİBAT KURUNUZ:
İLETİŞİM: ingilizceforum@gmail.com

error: